Silver color Tucson is placed in the woods next to the beautiful lake

Новиот
TUCSON

Високо софистицирана флуидна скулптура

360° VR

Одберете боја на автомобилот

Одберете ја вашата фелна

Екстериер

Не срамете се да покажете дека сте присутни. Освежениот изглед на новиот Tucson се истакнува во толпата, почнувајќи од редизајнираните предни светла и предна маска, па сè до динамичниот изглед на тркалата, задните комбинирани светла и задниот спојлер.
Tucson exterior front design

Внатрешен дизајн

Внатрешен дизајн

Tucson front right side view
HID headlamps

HID предни светла

LED Daytime Running Lights (DRL)

LED дневни светла (DRL)

Radiator grille

Предна маска

Потпирачката хексагонална решетка на Hyundai со избор на метален сребрен или хромиран гарнирски тип додава уникатен и препознатлив допир на својот софистициран и динамичен дизајн идентитет.
Tucson exterior side design

Страничен изглед

Страничен изглед

Tucson right side view
Outside Mirror Repeaters & Puddle Lamps

Трепкачи во надворешни ретрoвизори

Chrome-Coated Outdoor Handles

Хромирани надворешни кваки

Chrome-Coated Beltline Molding

Хромирани лајсни на вратите

Side Garnish

Странични прагови

Panorama sunroof

Панорамски сончев кров

Со повеќе природно светло, бидете поблиску до природата и почувствувајте ја сензацијата на возење во воздух со панорамски сончев кров за најдобро уживање во возењето.
Tucson exterior rear design

Заден изглед

Заден изглед

Tucson rear view
LED high-mounted stop lamp

Високо монтирано LED стоп светло

LED Rear Combination Lamps

LED задни комбинирани светла

Двојни придушувачи

Трапезоидниот двоен издув нуди првокласен изглед додека стандардниот прикриен издув на гасови дава јасна слика за задниот изглед.

Ентериер

За максимален комфор во нашиот одлично функционален и органски дизајн, новиот Tucson Ве поврзува со напредниот Интерфејс на Човечка Машина (HMI) за Ваше максимално задоволство при возење.
БОЈА НА СЕДИШТА
  • Ткаено
  • Трико
  • Кожа
  • Ткаено
  • Трико
  • Кожа
  • Ткаено
  • Трико
  • Кожа
  • Материјал на седишта

Одберете го Вашиот фаворит

Почнувајќи од неговата скулптуирана надворешност па се до пространоста на внатрешноста, новиот Tucson спојува напредна технологија со неговиот софистициран и богат внатрешен дизајн за Ваш максимален комфор.

Tucson interior design

Внатрешни алатки


Кожни гарнитури и други висококвалитетни материјали се применуваат на новиот реконструиран преден панел на Tucson, нудејќи посовремен и софистициран изглед и чувство, додека лебдечкиот тип 8 "LCD екран на допир ги прави информациите поинтуитивни и лесно достапни.
Tucson interior front
Floating-Type 8″ LCD Touch Screen

LCD екран со допир од лебдечки тип 8"

Leather Garnish (Artificial Leather)

Кожна гарнитура (вештачка кожа)

Page sharing
notice close