Ценовник
White Ioniq Hybrid is driving on the road next to an ocean

IONIQ Hybrid

Сосема новиот IONIQ е полн со динамика и е-моција

Карактеристики

Аеродинамичен дизајн

Импресивните компоненти на аеродинамичното тело на IONIQ хибридите со високи перформанси се идеално дизајнирани да работат беспрекорно заедно.
Side view of white Ioniq Hybrid in front and black Ioniq Hybrid parked behind
Closer view of front and rear wheels

Елеганција

Неверојатни дизајн акценти се интегрирани во мазни извајани површини на каросеријата.
Rear part of white Ioniq Hybrid

Аеродинамичен

Со коефициентот на влечење (Cd) од само 0,24, IONIQ не само што изгледа привлечно, туку и овозможува полесно возење.
Closer view of transmission

Динамичен и забавен за возење

Одличниот 6-степен менувач со двојна спојка (DCT) овозможува побрзо и попрецизно менување на брзините.
Gasoline engines

Ефикасен хибриден систем

Совршено совпаѓачка комбинација на ефикасен бензински мотор, електричен мотор и литиум-јонска полимерна батерија не само што го прават возењето одржливо и економски, туку и забавно.
Side front view of white Ioniq Hybrid

Елегантен дизајн

Впечатливата силуета создава динамичен впечаток.
Skeleton of Ioniq Hybrid

Силна шасија

Висококвалитетниот челик и лесниот алуминиум го прават IONIQ силен, стабилен и агилен.
 • Center fascia design

  Apple Car Play, Android Auto и Безжично полнење

  Широкиот LCD панел нуди пространа површина за информации за возилото и Вашето возење. Безжичното полнење и проширените сервиси за поврзување, како што се Apple Car Play, Android Auto и Live Services, се на допир.
  • Достапно само во одбрани региони
 • Supervision cluster

  Инструментална табла

  Дигиталниот инструмент-таблата го покажува режимот на возење и јасно го следи протокот на енергија.
 • Navigation screen image

  Поврзување

  Уживајте во поврзаноста обезбедена од Apple Car Play, Android Auto и безжично полнење за паметни телефони.
  • Достапно само во одбрани региони

Галерија

Page sharing
notice close