Right side front view of blue i30 n driving on the road with dust.

Сосема новиот
i30 N.

Дизајниран за да се истакне.

Ќе привлечете внимание – и тоа не само заради звукот. Агресивните елементи на дизајнот и
ниската каросерија на сосема новиот i30 N ги рефлектираат карактеристиките на изведбата.

Left side front view of blue i30 n driving on the road with dust.
Two people happy in performance blue i30N.

Left side front view of blue i30 n driving on the road with dust.

 

Впечатлив и смел.

Агресивниот преден браник со големи отвори за воздух
и каскадната предна маска претставуваат јасна слика
за изведбата, со ексклузивни 19”
тркала моделирани со логото N и високо квалитетни
сопирачки со црвени N-стегачи на дисковите.

Closer image of performance blue i30N side view.
Left side rear view of blue i30 n driving on the empty place with man.

Left side rear view of blue i30 n driving on the empty place with man.

 

Спортска елеганција.

Аеродинамичниот заден спојлер со триаголно стоп-светло
во комбинација со агресивниот заден браник и двојниот спортски
придушувач на издувни гасови прават моќна изведба.

Image of two people jumping from below
Closer view of front seat of i30N
Closer view of front Interior of i30N
A man sitting on top of performance blue i30N

Closer view of front Interior of i30N

 

Кабина со
вистински перформанси

Кабината на i30 N е создадена за контрола и комфор.
Ергономијата е комплетно фокусирана на возачот, поврзувајќи го
го возачот со возилото во секоја точка. Спортските седишта нудат одлична
поддршка во секоја ситуација.

Одличен моќен звук.

Стартувајте го сосема новиот i30 N и искусете го слаткиот звук на 275 КС.

Притиснете на иконата за да слушнете.
 
 
 
 
 
Систем за контрола
со N- перформанси

Насмевнувајте се почесто со секој поминат километар – со само едно копче, системот за контрола со N-насмевка Ви нуди
избор помеѓу пет различни стила на возење, за секое Ваше расположение. Различните стилови го менуваат
карактерот на возилото, подесувајќи ги параметрите на моторот, придушувачите, електронската контрола на стабилност (ESC) на возилото,
N-системот за свиоци, звукот на моторот, управувањето и Системот за ублажен пренос на брзината (Rev matching).

 • normal mode of n grin control system Normal
 • Sport mode of n grin control system Sport
 • N mode of n grin control system Sport
 • N custom mode of n grin control system Custom
 • Eco mode of n grin control system Eco
 

Погледнете го i30 N во акција.

Погледнете го нескротливиот i30 N. Изберете од следните видеа: на пат, на тркачка патека и зимско тестирање со Hyundai WCR рели-пилотот Thierry Neuville.
 • N Traction and stability control N-Тракција и
  и контрола на стабилност
  Сопствено развиена, N-тракцијата и контролата на стабилноста
  се како добар копилот, помагајќи кога е потребно,
  а инаку секогаш тивки, никогаш нема да ја вознемири
  Вашата забава, дури ќе направи да одите побрзо. Доколку
  сакате, може да биде комплетно исклучена за
  максимално чувство како на тркачка патека.
 • N Corner carving differential N-Диференцијал
  за сечење на свиоци
  Овој диференцијал со електронска контрола на пролизгување, ја подобрува стабилноста,
  изразувајќи максимална моќност на патот додека
  ја зголемува максималната брзина во свиоците и
  забавата во возењето.
 • Forward Collision-avoidance Assist Помош за избегнување
  удар од напред
  Работи во три стадиуми со користење на камера-сензори.
  Возачот добива звучно и визуелно предупредување. Во вториот стадиум,
  ги контролира сопирачките соодветно со опасноста од удар,
  а во третиот стадиум користи максимална сила на сопирање
  за да избегне удар или да ја минимализира штетата доколку
  ударот е неизбежен.
 • Closer view of navigation system. Систем за
  навигација
  I30 N нуди првокласна конекција,
  вклучувајки 3D-навигација, медиа опрема, Android
  Auto, Apple Carplay и безжично полнење на телефон.Apple CarPlay е регистрирана марка на Apple Inc. Android Auto е регистрирана марка на Google Inc.
 • i30 N
  Стандарден i30 N.

  Неверојатната изведба на i30 N е поддржана од брзореагирачки 2.0-литарски
  турбо-мотор со директно вбризгување, достапен со 250 КС во стандардниот пакет
  и 275 КС во моќниот пакет.

  Font side view of polar white i30N standard trim.

  18”
  Алуминиумски
  фелни

  18 inch alloy wheel of i30N standard trim.
  • Електронски генератор на звукот
  • Систем за контрола со N-перформанси
  • Контрола на стартот
  • R-MDPS
  • Систем за ублажен пренос на брзината
  • Аудио 5” екран на допир, во боја
  • Навигација 8”
  • ESC (Електронска контрола на стабилноста)
  • Податоци за возењето со висока изведба
  • Michelin pilot super sport пневматици
 • Моќен
  i30 N.

  Неверојатната изведба на i30 N е поддржана од брзореагирачки 2.0-литарски
  турбо-мотор со директно вбризгување, достапен со 250 КС во стандардниот пакет
  и 275 КС во моќниот пакет.

  Font side view of performance blue i30N performance package.
  Ексклузивна боја за N.

  19”
  Алуминиумски
  фелни

  19 inch alloy wheel of i30N performance package.
  • Електронски генератор на звукот
  • Систем за контрола со N-перформанси
  • Контрола на стартот
  • R-MDPS
  • Систем за ублажен пренос на брзината
  • Аудио 5” екран на допир, во боја
  • Навигација 8”
  • ESC (Електронска контрола на стабилноста)
  • Податоци за возењето со висока изведба
  • Pirelli p-zero пневматици
  • Систем за променливи издувни вентили
  • Специјална боја
  • N-диференцијал за сечење на свиоците
 • Моќ на моторот

  200 ps

 • Моќ на моторот

  225 ps

i30 N
Стандарден i30 N .

Неверојатната изведба на i30 N е поддржана од брзореагирачки 2.0-литарски
турбо-мотор со директно вбризгување, достапен со 250 КС во стандардниот пакет
и 275 КС во моќниот пакет.

Font side view of polar white i30N standard trim.
 • Моќ на моторот 250ps
 • 18"
  Алуминиумски
  фелни
  18 inch alloy wheel of i30N standard trim.
 • Michelin pilot super sport пневматици
 • Електронски генератор на звукот
 • R-MDPS
 • Контрола на стартот
 • ESC (Електронска контрола на стабилноста)
 • Систем за ублажен пренос на брзината
 • Систем за контрола со N-перформанси
 • Аудио 5” екран на допир, во боја
 • Навигација 8”
 • ESC (Електронска контрола на стабилноста)
 • Податоци за возењето со висока изведба

Моќен
i30 N.

Неверојатната изведба на i30 N е поддржана од брзореагирачки 2.0-литарски
турбо-мотор со директно вбризгување, достапен со 250 КС во стандардниот пакет
и 275 КС во моќниот пакет.

Font side view of performance blue i30N performance package.

Ексклузивна
боја

 • Моќ на моторот 275ps
 • 19"
  Алуминиумски
  фелни
  19 inch alloy wheel of i30N performance package.
 • Pirelli p-zero пневматици
 • N-диференцијал за сечење на свиоците
 • Pirelli p-zero пневматици
 • Специјална боја
 • R-MDPS
 • ESC (Електронска контрола на стабилноста)
 • Контрола на стартот
 • Систем за ублажен пренос на брзината
 • Електронски генератор на звукот
 • Систем за контрола со N-перформанси
 • Аудио 5” екран на допир, во боја
 • Навигација 8”
 • Податоци за возењето со висока изведба

Галерија

Page sharing
notice close