Front view of blue i30 n driving on the construction site

Сосема новиот
i30 N.

360º VR

Свртете ја сликата на возилото лево или десно.

Одберете боја на автомобилот

Одберете ја вашата фелна

Екстериер

Уникатниот, спортски и квалитетен дизајн наелементите на i30 N, споен со елегантниот, безвременски дизајн на низата i30.
Closer view of front of i30n

Внатрешен дизајн

Подобрен спортски изглед со ексклузивна предна маска

Одржува спортски изглед

Агресивен изглед преку црна рамка на предните фарови.
Right side front view of blue i30n
Advanced LED lighting

Напредно LED-осветлување

Изгледај одлично и гледај подобро. I30N е опремен со целосни LED предни светла за беспрекорна видливост и одличен изглед.
LED Daytime running lights

LED дневни светла

Хоризонталните LED дневни светла се поставени на врвот на отворите за свеж воздух на двете страни на предниот браник на возилото, кои ја подобруваат аеродинамиката и ладењето на сопирачките.
Exclusive grille and sculpted bumper

Ексклузивна предна маска и извајан браник

Единствена верзија на нашата каскадна предна маска со препознатливиот N над агресивниот преден браник со големи отвори за воздух и карактеристична црвена линија.
Closer view of tire of i30n

Страничен изглед

Различен од основниот модел со апликација на N страничен печат на ексклузивните тркала.

Спортско наследство

Посебните странични прагови го зголемуваат спортскиот карактер на спуштената каросерија.
Left side view of blue i30n
Panorama roof

Панорамски кров

Пропуштете ја светлината на сонцето и почувствувајте го ветерот во Вашата коса. Панорамскиот кров се протега преку предните и задните седишта, за свеж воздух и одлична светлина.
Side accents

Странични детали

Вклучуваат сјајни, црни надворешни ретровизори и црни странични прагови за елегантен контраст.
N exclusive wheels

Ексклузивни N-тркала

I30 N е опремен со зголемени сводови на тркалата и избор помеѓу 18” фелни или 19” фелни, разубавени со N-лого..
Closer view of rear of i30 N

Заден изглед

Спортски заден браник во хармонизација со предниот браник

Формата ја следи функцијата

Спојлерот за задните крила создава сила и одличен аеробаланс.
Right side rear view of blue i30n
Rear spoiler

Заден спојлер

Сјајниот црн заден спојлер со вградената светлосна триаголна сопирачка му помага на автомобилот да го намали подигнувањето.
Rear combination lamps

Задни комбинирани светла

Комбинираните LED задни светла се во совршена хармонија со извајаниот страничен карактер, истакнувајќи го карактеристичниот изглед во задниот дел.
Rear reflectors and fog lamps

Задни рефлектори и светла за магла

 • Подигната локација на задните рефлектори и светла за магла придонесува за целокупниот впечаток на ширина и стабилност.
Sporty rear bumper

Спортски заден браник

Агресивно извајаниот заден браник, исто така, има потенцирана тркачка црвена линија помеѓу хромираниот двојно издувен издувен вентил.
Ентериер
Кабината на i30 N е создадена зо контрола и комфор. Ергономијата е целосно насочена кон возачот, што го поврзува возачот со автомобилот при секоја точка на допир.
Материјал на седишта
 • Кожа
 • Кожа
 • Штоф
 • Црн антилоп со кожа
 • Црн штоф
Внатрешен дизајн

Висококвалитетните внатрешни материјали и црн метал го истакнуваат елегантниот спортски карактер
на i30 N и неговите корени од тркачките спортови.

Closer view of front interior

Внатрешни алатки

Фокусирање на подобрување на искуството во возењето со усвојување на N ексклузиви
Floating 8” touch-screen

Лебдечки 8” екран на допир

Идеално поставен за лесен пристап, екранот на допир во висока дефиниција изгледа скоро како да лебди над шалт-таблата. Дизајнот овозможува мултимедијалните информации да бидат прикажани повисоко и поблиску до Вашиот поглед. Уживајте во брз пристап до мултимедијални информации, Apple CarPlay™ и Android Auto™.
 • Apple CarPlay™ е регистрирана марка на Apple Inc.
 • Android Auto™ е регистрирана марка на Google Inc.
Steering wheel

Управувач

Вклучува ексклузивни сини шевови и лого N. Со N-управувачот сите ставки за изведбата на Вашето возење Ви се на дофат. Со едно копче, одберете го Вашиот стил на возење или активирајте rev-matching за повеќе забава.
N cluster

N инструмент-табла

N инструмент-таблата е создадена за страстни возачи. Опремен со систем заподдршка при спортско возење, црвената зона на променливиот LED-бројач на вртежни моменти се менува соодветно на стилот на возење, а се менува и температурата на маслото во моторот. На инструмент-таблата имате преглед за температурата на масло во моторот, вртежниот момент и турбозајакнувачот.
 • Front seats with black cloth

  Стил и поддршка

  Добредојдовте на сосема ново ниво на удобност во седењето. Вклучувајќи го логото N и контрастни сини шевови, единствените висококвалитетно дизајнирани N спортски седишта Ви дозволуваат контрола и удобност, со лумбална поддршка и проширени седишни перничиња. Одберете помеѓу антилоп и кожена комбинација или штоф.
 • Front seats with black suede and leather

  Стил и поддршка

  Добредојдовте на сосема ново ниво на удобност во седењето. Вклучувајќи го логото N и контрастни сини шевови, единствените висококвалитетно дизајнирани N спортски седишта Ви дозволуваат контрола и удобност, со лумбална поддршка и проширени седишни перничиња. Одберете помеѓу антилоп и кожена комбинација или штоф.

Automatic air conditioning

Автоматски клима-уред

Двозонскиотавтоматски клима-уред овозможува возачот и совозачот инвидуално да постават различна температура.
Power gear shifter

Моќен менувач

Топчестиот менувач, исто така има сина линија и логоN. Со 6-брзинска мануелна трансмисија, тој е одличен за возачи полни со ентузијазам, кои уживаат да возат со остар менувач и цврста спојка.
Front armrest

Наслон за раце

Уживајте во удобноста. Наслонот за раце содржи и практичен простор за складирање.
Doorstep N

N-праг на врата

Создаден во Namyang, испробан на Nürburgring, логото N изразува чиста изведба.
Page sharing
notice close