Right side front view of red i30 on the parking tower

Сосема новиот i30

Повелете во Вашиот нов автомобил

Екстериер

Безвременскиот дизајн концепт на сосема новиот i30 се рефлектира во грижата и емоциите што се изразени низ секој детаљ.
Closer view of right side front view of blue i30 on road

Внатрешен дизајн

Моќен, но софистициран дизајн на предниот дел

Агресивен, но инспиративен по природа

Неодамнешниот препознатлив дизајн на Hyundai Motor е дополнително префинет да направи постабилна предна слика.
Right side front view of blue i30
LED headlamps

LED Предни светла

Елегантните нови предни светла користат повеќе LED проектори за високо и ниско светло. LED светилките се и посветли и енергетски поефикасни од конвенционалните светилки.
Radiator grille

Предна маска

Формата и деталите на новоразвиената предна маска на Hyundai е инспирирана од течењето на стопениот челик. Тоа создава моќен впечаток на сила и движење.
LED Daylight Running Lights and fog lamps

LED дневни светла (DRL) и светла за магла

Понатамошната развиена шестоаголна решетка додава конкавен елемент кон прегледот. Новата маска пренесува гордост со заострените движења надолу.
Lower front bumper

Долен преден браник

3-димензионалната форма на долниот браник го нагласува широкиот спортски став на новиот i30.
Closer view of right side rear view of blue i30 on the road

Страничен изглед

Страничен дизајн со силно присуство, повеќе волумен и совршени пропорции.

Европски стил заврши со динамични линии

Долгата хауба и карактеристичната линија што го поврзуваат предниот и задниот дел на каросеријата, заедно со вертикалниот пад на предниот крај, ја максимизираат целокупната динамична слика.
Left side view of blue i30
Character line

Карактерна линија

Чистиот страничен поглед на сосема новиот i30 доминира со непрекината елегантна карактерна линија која се протега од предните светла до задните комбинирани светла.
Alloy wheels

Алуминиумски тркала

Карактеристични за новиот i30 се 16” двотонски тркала со 10 краци и 17” двотонски алуминиумски тркала со 10 краци.
Panorama sunroof

Панорамски сончев кров

Широкиот отворен стаклен панорамски сончев кров овозможува отворен и воздушен амбиент во кабината.
Closer view of left side rear view of blue i30 on the road

Заден изглед

Единствена скулптура на задниот дизајн

Горд што го загледуваат возилата одзади

Единствената скулптура на задниот дел е нагласена од чувството на хармонија и поврзување помеѓу секој дизајн на елементите.
Right side rear view of blue i30
LED rear combination lamps

LED задни комбинирани светла

Силната хоризонтална ориентација на задните комбинирани светла го подобрува чувството на сила, ширина и стабилност. Исто така достапни со LED светла, кои не се само ефикасни, но истовремено изгледаат многу убаво.
Rear reflectors & fog lamps

Задни рефлектори и светла за магла

Подигната локација на задните рефлектори и светла за магла придонесува за целокупниот впечаток на ширина и стабилност.
LED high-mounted stop lamp

Високо монтирано LED стоп светло

Високо монтираното стоп светла со тенок, но светол LED нуди зголемена видливост на сопирањето и премиум чувство.
Ентериер
Мирна едноставност на контролната табла и кабината создава чувствително чувство на елеганција, квалитет и простор. Тоа е повеќе од само чувство - новиот i30 е меѓу најпросторните автомобили во оваа класа.
Боја на седишта
  • Кожа
  • Трико
  • Кожа
  • Трико
  • Кожа
  • Трико
  • Материјал на седишта
Кабински амбиент

Три шеми за внатрешни бои се развиени
специјално за новиот i30.

Interior Features

Внатрешни алатки

Софистицираниот стил е завршен преку дизајнерскиот мотив позајмен од функционалната убавина на авионите.
Supervision cluster

Инструментална табла

Целата површина на LCD екранот се користи за поефикасно и видливо средство за обезбедување информации за возењето.
Full auto air conditioning system

Целосно автоматски систем за климатизација

Температурата на воздухот на седиштата на возачот и на совозачот може да се постави независно за да се оптимизира задоволството од возењето.
Rear air ventilation system

Систем за вентилација во задниот ред

Патниците на задното седиште можат лесно да го контролираат и прилагодат количината на проток на воздух за максимална удобност.
Wireless smartphone charging pad

Безжичен полнач за паметен телефон

Паметните телефони можат полесно да се полнат без кабел, едноставно треба да ги ставите на подлогата за полнење.
Front seat warming and cooling air ventilation

Греење и вентилација на предни седишта

Системот за вентилација на предните седишта циркулира воздух природно за поудобно возење, а загревачите на седиштата во секое седиште обезбедуваат пријатно и пријатно патување за секој патник.
Room lamps

Кабинско светло

Внатрешните светла се вклучуваат автоматски по отворањето на вратата за подготовката за возењето да биде побезбедна и поудобна.
Metal pedals

Метални педали

Ергономично поставените метални педали Ви даваат спортско чувство.
Page sharing
notice close