Left side rear view of yellow Kona opened the trunk

Сосема нова
Hyundai KONA

Го олеснува животот

Комфор

Изобилие на простор

Разновидната Kona е меѓу најдобрите во класата за простор на нозе, рамо и глава. И широкиот отворен заден дел и ниската висина на багажниот простор го олеснуваат товарењето. Компактен SUV кој не прави компромис за просторот, Kona исто така обезбедува одличен капацитет на багажникот од 361 литри. Исто така е едноставно да се прилагоди: можете да ги преклопите задните седишта во секунди со еден допир. И со седиштата преклопени, имате пространи 1143 литри простор - совршено за бегство во текот на викендот.
Front view of interior with split folding rear seats
Wireless phone charging

Полнење безжичен телефон

Лоциран во централната конзола, безжичната подлога за полнење (Qi стандард) Ви овозможува лесно да наполните компатибилен паметен телефон со Qi без употреба на неуредни кабли.
Premium sound system from KRELL

Премиум звучен систем од KRELL

Премиум системот за звук од KRELL испорачува извонредни перформанси за да можете да уживате во стил.
Full power seats with lumbar support

Полни седишта со лумбална поддршка

Притискање на едно копче е сè што Ви е потребно за да го прилагодите Вашето седиште како што Ви одговара. Лумбалната поддршка му дава одлична поддршка на грбот.
8" touch screen display

8 "екран на допир

Екран на допир од 8" прави сè лесно достапно со Apple CarPlay ™ и Android Auto ™.
Page sharing
notice close