Left side view of red kona parked on the road

Сосема нова
Hyundai KONA

Самоувереност и единственост

360° VR

Одберете боја на автомобилот

Одберете ја вашата фелна

Екстериер

Впечатлива од секој агол, дизајнот на Kona сигурно ќе задржи погледи.
Closer view of cascade grille and headlamps

Внатрешен дизајн

Дизајнот на идентичните предни светла со LED дневни светла создава непогрешлив и препознатлив изглед на предницата.

Самоувереност и единственост

Смелиот надворешен дизајн е привлечен со мускулести облици, елегантно LED-осветлување и единствени детали кои ја нагласуваат силната Hyundai SUV ДНК во нејзината суштина.
LED Headlamps

LED Предни светла

Препознатливите предни светла на Kona со LED дневни светла и целосно LED предни светла вклучуваат и Автоматски долги светла и Светла за свиоци.
Grille

Предна маска

Препознатливата предна маска на Hyundai и единствениот дизајн на идентичните предни светла се комбинација за смел изглед однапред.
Closer view of outside mirror

Страничен изглед

Скулптуираните линии и стилските рабови ја истакнуваат KONA повеќе од сите други во класата.

Цврсто поставена

Мускулестите површини се претопуваат во високо-контрасното украсно обложување на крилото, потенцирајќи го смелиот дизајн на SUV.
Left side view of red kona
Mirrors

Ретровизори

Двотонскот кров и ретровизори Ви овозможуваат да комбинирате бои кои одговараат на Вашиот стил.
Rims

Тркала

Достапни со избор на алуминиумски фелни до 18”.
Body cladding

Украсно обложување

Исклучителното украсно обложување со висок контраст го карактеризира смелиот SUV дизајн на KONA, претопувајќи се во мускулестите линии на каросеријата.
Closer view of rear spoiler

Заден изглед

Волуменозен и агресивен стил кој ја нагласува пропорционалната, динамична силуета на возилото.

Смел и робусен изглед

Елегантни LED светла, заден спојлер и мускулести облици го изразуваат единствениот смел дизајн.
Right side rear view of red kona
Rear spoiler

Заден спојлер

Елегантниот заден спојлер вклучува и вградено LED стоп светло.
LED rear lights

LED задни светла

Елегантните LED задни светла имаат уникатен облик околу обложувањето во кој се сместени трепкачот за вртење и светлата за возење наназад.
Ентериер
Откријте извонредно ниво на удобност со висококвалитетни материјали, за сензуално и рафинирано чувство.
Бои на шиење
 • Cloth leather
 • Cloth leather
 • Cloth leather - Red
 • Cloth leather - Lime
 • Материјал на седишта
 • Interior with red hot color

  Hot red

  Црвената, исто така, има обоени сигурносни појаси, како и сјајни црни внатрешни рачки на вратите и звучникот на воланот - покрај сите други акценти како другите бои.
 • Interior with lively lime color

  Lively lime

  Зелената, исто така, има обоени сигурносни појаси, како и сјајни црни внатрешни рачки на вратите и звучникот на воланот - покрај сите други акценти како другите бои.
 • Interior with bright orange color

  Bright orange

  Портокаловата става акцент околу отворот за воздух, околу менувачот, прстенот на копчето за стартување на моторот, шевовите на седиштата и воланот. Сите внатрешни опции за бои доаѓаат со црн таван.
 • Interior with classic grey color

  Classic gray

  Сивата е стандардно издание и се држи до по-класичната мат сива која се наоѓа околу отворот за воздух, околу менувачот, копчето за стартување на моторот, шевовите на седиштата и воланот.

Split folding rear seats

Внатрешни алатки

Вниманието кон деталите е тоа што ја прави новата Kona толку посебна.
Digital information cluster

Дигитални информации

Оптимално поставен и лесен за читање, LCD екран од 4.2" покажува важни информации за возачот, како што се: статусот на активните безбедносни алатки, преостанатиот опсег и потрошувачката на гориво, инструкциите за навигација, надворешната температура и многу повеќе.
Full auto air conditioning

Целосно автоматски клима уред

Автоматски ја одржува саканата температура на кабината за подобар комфор.
8" touch screen

8" екран на допир

8-инчниот екран на допир ги интегрира 3D навигацијата, медиумите и можностите за поврзување.
 • Функцијата за предупредување за брзина на камерата не е достапна во сите земји.
Page sharing
notice close